9504
فرستنده  : واحد فیروزکوه
سوال  : آیا دانشجویان مقطع کاردانی پیوسته (رشته های نامتجانس) و غیرمشمول می توانند در مقطع کارشناسی ناپیوسته رشته دلخواه خود شرکت نموده و ادامه تحصیل دهند؟
پاسخ  : فارغ التحصيلان كارداني پيوسته فقط مجاز به انتخاب رشته مطابق جدول شماره 1 دفترچه آزمون كارشناسي ناپيوسته مي باشند.

2940
فرستنده  : كاوه
سوال  : با عرض سلام و خسته نباشيد ميخواستم بدونم آيا اين سر فصل دروسي كه براي رشتهاي مختلف در سايت موجود فقط به فارسي است يا به اانگليسي هم ترجمه شده و در دسترس است و يا اينكه خودمون بايد براي ترجمه اقدام كنيم؟
پاسخ  : سر فصل هاي موجود فقط فارسي است و جهت سرفصل انگليسي بايد شخصاَ جهت ترجمه اقدام نمائيد.

2931
فرستنده  : فریماه بلوری
سوال  :  دانشجوی کارشناسی هستم به دلیل شغل همسرم مجبور بوده ام 2 ترم میهمان از واحد زنجان به انزلی بگیرم حال می خواهم بدانم با توجه به سپری شدن این 2ترم ، چند ترم دیگر می توانم از حالت میهمان استفاده کنم
پاسخ  : لطفاَبه معاونت دانشجويي واحد زنجان مراجعه نماييد

2896
فرستنده  : مدیر گروه عمران- دانشگاه آزاد خمین
سوال  : با سلام آیا امکان اخذ 25 واحد درسی در ترم آخر وجود دارد؟
پاسخ  : خير

2881
فرستنده  : محمدخاني-آموزش واحد بندرگز
سوال  : يك دانشجو چندبار ميتواند معرفي به استاد بگيرد-درصورت مردودي بيش از دو بار نحوه ثبت نام دانشجو معرفي استاد به چه شكلي است
پاسخ  : دانشجو فقط يك بار مجاز به استفاده از معرفي به استاد ميباشد و براي بار دوم با راي كمسيون موارد خاص قابل بررسي و تصميم گيري ميباشد و دانشجو چنانچه در دروس معرفي به استاد موفق به كسب نمره نشود بايد بصورت ترمي انتخاب واحد نمايد.

2217
فرستنده  : شاهرخ
سوال  : باسلام وخسته نباشید. دانشجوی کارشناسی ارشدناپیوسته هستم .باتوجه به اینکه درس جمعیت وتنظیم خانواده رادردوره کارشناسی نگذرانده ام آیااکنون موظف به گذراندن آن هستم یاخیر(ازبخشنامه 100199/36مورخ 16/11/76که چنین امری برداشت نمی شود) باسپاس
پاسخ  : چنانچه درس مزبور را در مقطع قبلب گذرانده ايد نيازي به گذراندن مجدد آن نميباشد

1165
فرستنده  : حميد مشهدي
سوال  : حداكثر زمان قابل قبول در معادلسازي واحدهاي گذرانيده شده چند سال است. به عبارت ديگر حداكثر پس از گذشت چند سال در مقطع بعد واحدهاي گذرانيده شده قابل معادلسازي مي باشند؟
پاسخ  : زماني مشخص نگرديده ولي با نظر مدير گروه ميباشد

1005
فرستنده  : محمد طاهري
سوال  : فارغ التحصيل كارشناسي ارشد الكترونيك هستم .در مورد ادامه تحصيل در مقطع دكتري اطلاعات ميخواستم رمان آزمون و مواد آزمون
پاسخ  : لطفا به دفترچه آزمون مراجعه شود

993
فرستنده  : امير
سوال  : با سلام وخسته نباشيد مي خواستم بدونم دانشجوي كه رشته كارشناسي بوده واخراج شده ودر حال حاظر مدرك معادل كارداني از دانشگاه مباركه داره آيا مي تونه ادامه تحصيل بده باا مدرك كارداني يا بايد از اول شروع كنه اگه شرايط خاصي هم داره اطفا بهم بگويند
پاسخ  : خير مدارك معادل حق ادامه تحصيل ندارند

970
فرستنده  : کارشناس آموزش
سوال  : با سلام آیا دروس دوره کاردانی برای دوره کارشناسی پیوسته معادل سازی می شود ؟ نحوه و شرایط آن
پاسخ  : طبق ماده 67 آئين نامه آموزشي اقدام ميشود

966
فرستنده  : سیاوش اسدزاده مقدم
سوال  : اینجانب فارق التحصیل سال 79 مقطع کارشناسی رشته مهندسی برق-قدرت می با شم به دلایل کاری وتشکیل خانواده در تهران هنوز موفق به گرفتن مدرک خود نشده ام . خواهشمند است مرا راهنمایی نمایید.
پاسخ  : جهت انجام ادامه تحصيل خود به واحد دانشگاهي مربوطه مراجعه نمائيد

964
فرستنده  : mohamad mosavi nasr
سوال  : با سلام خواهشمند است به این سوال که قبلا نیز مطرح شد و جواب داده نشدپاسخ دهید بر خی دروس مانند مبانی هندسه و انالیز ریاضی 1ومعادلات دیفرانسیل و فیزیک پایه از نظر عنوان وتعداد واحد وسرفصل در دو مقطع کاردانی سابق (قبل از سال 83 )وکارشناسی ناپیوسته رشته اموزش ریاضی عینا مشترک می باشند ایا دانشجوانی که این دروس را دردوره کاردانی اموزش ریاضی گذرانده اند واکنون دانشجوی کارشناسی نا پیوسته ریاضی هستند باید این دروس را دوباره اخذ نمایند یا اینکه این دروس معادل سازی میشوند یا اینکه بدون معادل سازی وبا استناد به کارنامه دوره کاردانی از انها پذیرفته می شوند همچنين ذرس انقلاب سابقا در دوره كارداني اين دانشجويان نبوده واكنون نيز در كاتالوگ درسي انها در كارشناسي نميباشد ايا بايد اكنون ان را اخذ نمايند در پایان خواهشمند است درپاسخ دهی برای مدیران گروه ها ارجحیتی قائل شوید با تشکر
پاسخ  : گذراندن كليه دروس مندرج در برنامه درسي رشته الزامي ميباشد و دروس گذرانده شده در دوره كارداني قابل معادلسازي در دوره كارشناسي ناپيوسته نميباشد
لازم به ذكر است دروس عمومي از جدول مندرج در سرفصل رشته ها تبعيت نميكند و طبق بخشنامه مربوط به دروس عمومي در سال 73 و دروس معارف اسلامي كه در سال 84 بخشنامه شده است ارايه ميگردد و درس انقلاب اسلامي ايران نيز در دوره كارشناسي ناپيوسته چنانچه قبلا در كارداني گذرانده نشده باشد بايد اخذ و پاس شود.

963
فرستنده  : رضا جهانشاهي
سوال  : با سلام دانشجويي در نيمسال دوم 85-84 مشروط مي شود و در نيمسالهاي اول و دوم 86-85 در واحد ديگري مهمان مي شود. در نيمسالهاي اول و دوم 86-85 زير سقف مجاز واحد اخذ مي نمايد و در دو نيمسال مذکور مشروط مي شود ولي چون واحد هاي انتخابي کمتر از حداقل مجاز انتخاب واحد بوده است مشروطي در دو نيمسال مذکور به حساب نيامده است حال سوال اين است که آيا نامبرده در نيمسال اول 87-86 مي بايستي 14 واحد اخذ نمايد يا اينکه مي تواند 20واحد انتخاب واحد نمايد
پاسخ  : موضوع بصورت مكتوب به دفتر مطالعات سازمان مركزي جهت تصميم گيري و اعلام نظر ارسال و اعلام گردد

960
فرستنده  : صدقي
سوال  : با سلام نظر به اين كه در پايان تحصيل دانشجو ممتازين را انتخاب و به مركز آزمون معرفي مي گردد جهت انتخاب بدون آزمون در رشته هاي بالاتر حال جاي اين سوال است كه اگر دو دانشجو در رقابت با هم در رديف نزديك به ممتازين باشند و با اختلاف مثلا 25 صدم در رقا بت باشند ولي آن كه 25 صدم كم دارد و يك معرفي به استاد برايش باقي ميماند كه در اين حالت او با گرفتن يك نمره بالا از استاد مي تواند معدل خود را بالا ببرد و در رديف ممتازين قرار بگيرد آيا در اين جا حق دانشجوي ديگر كه از اول در رديف ممتازين بوده ضايع نشده؟در اين رابطه چه پيشنهادي داريد؟
پاسخ  : مبناي تصميم گيري ها هميشه بر اساس مقررات و صداقت ميباشد و دانشجويي كه در يك درس نمره اي را اخذ مينمايد متعلق به او ميباشد و هيچ استادي حق ارايه نمره ناحق به دانشجو چه كم و چه زياد را ندارد.

953
فرستنده  : شهرام کیانی
سوال  : باسلام درخصوص دروس همنیاز اگر رعایت نشود واین دروس باهم اخذ نشوند دستور چیست
پاسخ  : رعايت همنيازي و پيشنيازي دروس طبق سرفصل مصوب رشته هاي دانشگاهي الزامي ميباشد و اقدام غيراز آن بر خلاف مقررات بوده و مسئوليت اجرا و كنترل آن بر عهده گروه آموزشي مربوطه است

951
فرستنده  : رحیمی از واحدشاهرود
سوال  : باسلام وخسته نباشید خواهشمندم درمورد نمره معادلسازی دروس پیش دانشگاهی اظهارنظربفرمایید.
پاسخ  : دروس پيشنياز دانشگاهي معادلسازي ندارد.

943
فرستنده  : کاوه
سوال  : با سلام.من فارغ التحصیل رشته فیزیک در مقطع کارشناسی از دانشگاه سراسری هستم.میخواستم بدانم اگر در آزمون ارشد در رشته عمران سازه قبول شوم حداکثر چند واحد به من دروس پیش نیاز تعلق میگیرد و چه دروسی را باید به عنوان پیش نیاز بگذرانم
پاسخ  : حداكثر 16 واحد با نظر گروه آموزشي مربوطه

940
فرستنده  : قلاوند
سوال  : با سلام و عرض خسته نباشید چنانچه دانشجویی در دوره کارشناسی پیوسته دانشگاههای سراسری (دولتی) رشته الکترونیک دروس فیزیک مکانیک 2واحدی، فیزیک حرارت 2واحدی و فیزیک الکتریسیته 2واحدی را گذرانده باشد، آیا این دروس قابل معادلسازی با دروس فیزیک 1 سه واحدی و فیزیک 2 سه واحدی رشته کارشناسی کامپیوتر نرم افزار دانشگاه آزاد اسلامی هستند؟
پاسخ  : خير

937
فرستنده  : دهقاني
سوال  : با سلام ايا واحد تبريز بنا دارد در گرايش حقوق بين الملل در مقطع كارشناسي ارشد دانشجو بپذيرد
پاسخ  : از واحد تبريز سوال شود

925
فرستنده  : کارشناس آموزش واحد امارات
سوال  : آیا دانشجوی کارشناسی ارشد مجاز به اخذ واحد در تابستان می باشد؟سقف واحد برای دانشجوی کارشناسی ارشد که همزمان دروس جبرانی ودروس اصلی دوره را می گذراند چندواحد است ونحوه محاسبه معدل چگونه است؟ درصورتیکه دروس جبرانی در مقطع کارشناسی ارشد در معدل ترمی حساب نشود وتعداد واحدهای اصلی در آن ترم از 8 واحد کمتر شود آیا آن نیمسال جزو سنوات محسوب خواهد شد؟
پاسخ  : خير دانشجوي ارشد حق اخذ واحد در دوره تابستان را ندارد
سقف واحد در يك ترم به همراه دروس جبراني و اصلي 16 واحد ميباشد و معدل ترمي و بدون نمره دروس جبراني محاسبه ميشود
بلي جز سنوات محسوب ميشود

924
فرستنده  : کارشناس آموزش واحد امارات
سوال  : تفاوت دروس جبرانی و پیش نیاز در مقطع کاردانی وکارشناسی چیست ؟کدامیک در معدل ترمی وکل محاسبه میشوند؟آیا دروس جبرانی در سقف واحد میگنجد یا خیر؟
پاسخ  : سوال مبهم است در صورت لزوم بصورت تفكيك شده سوال شود البته قبل از آن آئيننامه آموزشي به دقت مطالعه شود

923
فرستنده  : کارشناس آموزش واحد امارات
سوال  : 1- لطفا" دروس جبرانی که در مقطع کارشناسی پیوسته برای دارندگان مدرک کاردانی پیوسته دررشته همنام باید ارائه شود را اعلام فرمائید.در صورت وجود بخشنامه لطفا" شماره وتاریخ بخشنامه اعلام شود.
پاسخ  : در مقطع كارشناسي پيوسته دروس جبراني ندارند ولي اينگونه دارندگان مدارك كارداني پيوسته كه در دوره كارشناسي ناپيوسته رشته همنام خود پذيرفتهميشوند حداقل 20 واحد درس جبراني بايد اخذ نمايند.

920
فرستنده  : منصور میرزایی
سوال  : با سلام من دانشجوی مدیریت ورودی 86 واحد رفسنجان میباشم وچون کارمند هستم به علت انتقا لی به شهر کرمان مشکل برایم بوجود امده ایا برایم راهی هست که انتقال به واحد کرمان شوم راهنمای فرمایید با تشکر
پاسخ  : به معاونت محترم دانشجويي مراجعه شود

918
فرستنده  : كارشناس آموزش همدان
سوال  : آيا كد ديپلم به شماره 303-102-17-1 (تعمير عمومي كامپيوتر )از زير شاخه هاي ديپلم كامپيوتر (كاردانش) مي باشد ؟ وآيا ثبت تام فردي با اين ديپلم در رشته كارداني پيوسته كامپيوتر در وروديهاي 83 مجاز است يا خير؟ لطفا راهنمايي بفرماييد؟
پاسخ  : به جدول شماره 3مندرج در دفترچه آزمون كارداني پيوسته مراجعه شود.

915
فرستنده  : احمدي
سوال  : بنده فارغ التحصيل مقطع ارشد مكانيك با معدل 15.30 از دانشگاه علم وصنعت هستم آيا مي توانم در صورت نياز واحد دانشگاهي به صورت هيات علمي تمام وقت همكاري كنم
پاسخ  : با يكي از واحدهاي دانشگاهي كه به اين رشته نياز دارد مراجعه و كسب راهنمايي شود

912
فرستنده  : سيد فرشيد احمدي
سوال  : لطفا در مورد معادلسازي دروس دانشجوي ترم 1 كه در تكميل ظرفيت ترم 2 در واحد قبلي ثبت نام نموده راهنمايي فرماييد
پاسخ  : سوال مبهم است

911
فرستنده  : حسين كياني مقدم
سوال  : باسمه تعالي با عرض سلام خدمت همكاران محترم آموزشي دانشجويي كه پس از 2 بار مشروطي معدل كل و يا ترمي او زير 11 مي شود چه وضعيتي پيدا مي كند؟
پاسخ  : براي پاسخگويي به اين سوال اطلاعات ارايه شده ناقص است و بهتر است در ايت خصوص با مسول آموزش مربوطه صحبت نموده و كسب راهنمايي نماييد.

906
فرستنده  : محسن غیاثی حافظی
سوال  : فرزند گرامی با سلام شما می توانید تقاضای خود را از طریق پيغام شماره 16743 نزد دفتر آقای دكترحسينچي معاونت محترم آموزشي دانشگاه آزاد اسلامي پیگیری نمایید و این دفتر را از روند پاسخگویی مطلع فرمایید.
پاسخ  : ايميل شما جهت بررسي به دفتر خدمات آموزشي ارجاع شده است ولي بهتر است جهت تصميم گيري صحيح با مدير‌ آموزش واحد خود مشورت نماييد تا بطور صحيح شما را راهنمايي كنند

898
فرستنده  : فهیمی نیا
سوال  : با سلام - من دانشجوی رشته مهندسی برق الکترونیک هستم آیا می توانم به گرایشهای دیگر این رشته تغییر گرایش دهم - با تشکر
پاسخ  : خير

897
فرستنده  : فارغ تحصيل صنايع
سوال  : لطفا در مورد مواد (سيلابس)درسي برنامه ريزي و آناليز سيستم در مقطع دكتري بنده را راهنمايي فرماييد.
پاسخ  : به قسمت سرفصل هاي سايت مراجع شود

894
فرستنده  : حسين يزداني
سوال  : اينجانب چندين سوال پرسيدم و قريب به 3 ماه است که هيچ پاسخي دريافت ننموده ام خواهشمند است پاسخ ها را سريعتر درون سايت قرار دهيد زيرا حيف است با اين همه زحمت و تلاش و راه اندازي يک سايت خوب و مفيد استفاده اي از آن نشود
پاسخ  : ضمن تشكر از محبت شما ما خود نيز بعلت كمبود نيرو به اين موضوع اعتراف داريم و به شدت در صدد رفع اين موضوع هستيم و انشاالله شاهد خدمات بهتر و بيشتري روزبروز خواهيد بود

892
فرستنده  : كارشناس امتحانات يكي از واحدها
سوال  : برگه هاي امتحاني دانشجويان تا چند سال لازم است در بايگاني امتحانات بايگاني شود
پاسخ  : لطفا به بخشنامه مربوطه مراجعه شود

890
فرستنده  : احمد حاجي ده آبادي
سوال  : با عرض سلام و خسته نباشيد اينجانب در سال 77 در دانشگاه آزاد اسلامي واحد يزد در رشته كارشناسي حسابداري قبول شدم ولي بدلايل مشكلات خانوادگي مجبور شدم با 96 واحد ترك تحصيل كرده و فوق ديپلم در همان رشته اخذ كردم مجددا در سال 84 در آزمون كارداني به كارشناسي دانشگاه در همان رشته شركت و در واحد اردكان قبول شدم و در ترم چهارم مي باشم با توجه به اينكه 26 واحد از دروسم باقي مانده 5 واحد دروس عمومي (متون 2و تاربخ معاصر ايران) را قبلا گذرانده ام كه در مورد معادل سازي دروس ياد شده مسولين محترم دانشگاه جواب قانع كننده اي به اينجانب نداده اند و با اين شرايط مجبورم يك ترم ديگر نيز در دانشگاه باشم خواهشمندم با توجه به مشكلاتي كه دارم مرا راهنمائي فرمائيد. دعا گوي شما خواهم بود
پاسخ  : با مسئولين محترم واحد صحبت نماييد در صورت لزوم با سازمان مركزي مكاتبه نمايند.

888
فرستنده  : ;کارشناس آموزش اهواز
سوال  : آیا کارکنان واحددانشگاهی میتوانندبصورت ماده 24آیین نامه آموزشی ارشددرواحددانشگاهی محل کارخودتعدادی ازدروس جبرانی را انتخاب نمایند و بگذرانند ؟
پاسخ  : خير

887
فرستنده  : کارشناس آموزش واحد گرگان
سوال  : در صورتی که پذیرفته شدگان نیمسال اول دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 86 هنوز در مقطع کارشناسی فارغ التحصیل نشده باشند،با توجه به اینکه تاریخ فراغت این افراد 31/6/86 نمی باشد آیا مجوز ثبت نام در بهمن ماه در مقطع ارشد را دارند؟
پاسخ  : طبق مقررات ثبت نام با تاخير در واحد مربوطه موضوع بررسي ميگردد

874
فرستنده  : روح الله فتاحی دوست
سوال  : سوال1:آیا دانشجوی رشته مهندسی کشاورزی (آموزش وترویج کشاورزی) که درمقطع کارشناسی ارشدناپیوسته مهندسی کشاورزی گرایش زراعت پذیرفته شده نیازی به گذراندن دروس جبرانی درمقطع کارشناسی ارشد داردیاخیر؟ 2- آیا منظوراز مرتبط بودن رشته متجانس بودن گرایش رشته کارشناسی و کارشناسی ارشد است یا رشته دومقطع فوق میباشد؟(جهت هیات علمی شدن)
پاسخ  : 1-ارايه دروس جبراني در دوره ارشد تا سقف 16 واحد با نظر گروه ميباشد
2-جواب كلي نيست و موضوع بصورت موردي بررسي ميشود

864
فرستنده  : عظیمی
سوال  : درخصوص مواردحذف (آموزشی_ماده 23_35و...) رشته های علوم پزشکی توضیح بفرمایید.
پاسخ  : رشته هاي پزشكي مربوط به معاونت محترم پزشكي دانشگاه ميباشد و آئين نامه آموزشي آن جدا از آئيننامه آموزشي رشته هاي غير پزشكي ميباشد

859
فرستنده  : hdiyeh
سوال  : salam man mikhastam bbinam vami be gheyraz vame shahriye be daneshjooyan erae mishavad?manzoorzm vame dasti va sharayete an chist?
پاسخ  : با مسئول تسهيلات اعتباري مالي واحد مربوطه صحبت شود

823
فرستنده  : كارشناس آموزش همدان
سوال  : خواهشمند است درمورد معادلسازي دروس دانشجوي اخراجي كه بار اول بدون كنكور وبار دوم با كنكور در مقطع كارداني پيوسته پذبرفته شده است راهنمايي فرماييد
پاسخ  : معادلسازي دروس دانشجويان اين چنيني كه از دانشگاه آزاد اسلامي ميباشند بلامانع ميباشد ولي براي دولتي ها و بطور كلي غير دانشگاه آزاد اسلامي ها ممنوع است

820
فرستنده  : یک کارمند
سوال  : لطفا بفرمایید آیا مدرک کارشناسی ارشد دوره های فراگیر دانشگاه های دولتی (نه پیام نور) اجازه شرکت در آزمون دکترا در دانشگاه آزاد را دارند؟ این مدرک مورد تایید وزارت علوم است.
پاسخ  : سوالتان نا مفهوم است امكان پاسخگويي مقدرو نيست

632
فرستنده  : يزداني مدير گروه علوم قضايي
سوال  : آيا دروس اختياري هم پيشنياز دارند مثلا بزهکاري اطفال 1 پيشنياز بزهکاري اطفال 2 است يا خير ؟
پاسخ  : دروس اختياري هم مي تواند پيشنياز داشته باشد.

528
فرستنده  : مدیر گروه
سوال  : با سلام و خسته نباشید . مدیر گروه کامپیوتر یکی از واحد ها هستم . با توجه به استعلامی که از سازمان مرکز به عمل آوردم ، دورس دوره کاردانی با دورس دوره کارشناسی ناپیوسته معادل سازی نمی شوند . اما در برخی از واحد های دانشگاهی دانشگاه آزاد این امر یعنی معادل سازی مشاهده شده است که موجب نارضایتی دانشجویان این واحد شده است . در این خصوص لطفا راهنمایی فزمایید . با تشکر .
پاسخ  : اين موضوع بر خلاف مقررات است و در بررسي مدارك فارغ التحصيلي در سازمان مركزي كنترل شده و در صورت انجام عمل خلاف مدارك به واحد عودت داده ميشود

527
فرستنده  : محمد احمدی
سوال  : با سلام و خسته نباشید . مدیر گروه کامپیوتر دانشگاه آزاد واحد خمین هستم و سرفصل درسی کارشناسی ناپیوسته کامپیوتر گرایش نرم افزار را تقاضا دارم . با تشکر .
پاسخ  : به قسمت سرفصل سايت مراجعه نماييد

526
فرستنده  : محمد احمدی
سوال  : با سلام و خسته نباشید . آیا دورس جبرانی دانشجویان کارشناسی ناپیوسته ای که کاردانی آنهایوسته یا ناپیوسته بوده با هم متفاوت است ؟ این دروس جبرانی به اختیار واحد انتخاب می شوند؟
پاسخ  : بلي متفاوت ميباشد و مطابق مندرجات سرفصل مربوطه ارايه ميشود

525
فرستنده  : سبزواری
سوال  : با سلام اینجانب سال سوم رشته روانشناسی واحد دهاقان هستم و در طی این 3 سال همواره جزء رتبه های اول تا سوم بوده ام اما در این مدت هیچگونه تخفیفی از طرف دانشگاه به بنده داده نشده است در حالیکه در اکثر دانشگاهها دانشجویان ممتاز از تخفیف شهریه برخوردارند. سوالی که داشتم اینکه آیا این تخفیف شامل واحد دهاقان نیست. با تشکر
پاسخ  : در خصوص تخفيف به رئيس محترم واحد مراجعه نماييد و اين موضوع ارتباطي با حوزه معاونت آموزشي ندارد

523
فرستنده  : کیهان توانایی
سوال  :  باعرض سلام میخواستم ببینم برای رشته های فنی حرفه ای هم دانشگاه کنکوری شده اند
پاسخ  : بلي

392
فرستنده  : واحد نكا
سوال  : با عرض سلام ، دانشجويان ترم آخر كه همزمان در دو واحد مهمان ماده 55 شده اند ، آيا نياز به كسب مجوز از منطقه مي باشد ؟ با توجه به اين كه در ماده 55 آئين نامه آموزشي اشاره اي به اين موضوع نشده است . اگر نيمسال تابستاني ترم آخر تحصيلي دانشجو باشد چطور ؟
پاسخ  : چنين موضوعي مغاير با مقررات است و امكانپذير نمي باشد مگر با مجوز سازمان مركزي

391
فرستنده  : واحد نكا
سوال  : با عرض سلام ، آيا دانشجوئي كه در ترم تابستان از 6 واحد مربوطه ، چند واحد را در واحد مبدا و چند واحد را مهمان شده است ، ملزم به پرداخت نصف شهريه ثابت در هر دو واحد مبدا و مقصد مي باشد ؟
پاسخ  : مهماني دانشجو دردوره تابستان در دو واحد مغاير مقررات است و خلاف ميباشد مگر در تابستان آخر كه دانشجو در ان تابستان فارغ الحصيل مي شود و براي نيمسال بعدي ديگر واحد باقيمانده نداشته باشد و ان هم فقط با مجوز منطقه

388
فرستنده  : واحد نكا
سوال  : با عرض سلام ، آيا دانشجويان دوره هاي كارداني پيوسته كه درس كارآفريني و پرو‍‍ژه ( 2 واحد نظري - 1 واحد عملي ) را مي گذرانند ، مي بايست الزاما درس كارآفريني ( 3 واحد نظري ) را نيز علاوه بر آن بگذرانند ؟
پاسخ  : بلي

347
فرستنده  : مرادزاده
سوال  : در ارتباط با اخذواحد فرزندان شاهد در ترم تابستان آيااين قشر از دانشجويان ميتوانند 8واحد درسي اخذ نمايند ياخير
پاسخ  : خير

346
فرستنده  : مرادزاده واحد خرم آباد
سوال  : باسلام در مورد دانشجويان حقوق كه دروس اختياري دارند ودر ترم آخر مجموع واحدهاي آنها براي فارغ التحصيلي 5واحد ويا 4واحد اما سه درس مي باشد مي توان كاري صورت داد يا خير البته در آئين نامه بندي براي اين مشكل در نظر گرفته نشده است خواهشمند است در اين مورد راهنمايي فرماييد باتشكر
پاسخ  : سوال شما واضح نيست ولي چنانچه منظورتان جهت ارجاع به استاد ميباشد بايستس اعلام گردد دانشجو طبق ماده 20آئين نامه آموزشي ميتواند فقط 2 عنوان درسي جمعا 4 واحد نظري را رجاع به استاد اخذ نمايد

344
فرستنده  : رحیمی
سوال  : با سلام اینجانب دارای مدرک کارشناسی نقشه برداری و کارشناسی ارشد نقشه برداری و عضو هیئت علمی گروه آموزشی عمران در یکی از واحدهای بزرگ هستم. آیا اینجانب می توانم بدون شرکت در کنکور سراسری در رشته کارشناسی مهندسی عمران این واحد یا یکی از واحدهای مجاور تحصیل نمایم.
پاسخ  : خير

343
فرستنده  : نگار از کرمان
سوال  : سلام خسته نباشید چزا جوابمو نمی دید؟ من دانشجوی دوره کاردانی ورودی 83 طرح معلمان رشته ریاضی هستم و به دلیل مشکلاتی هنوز نتونستم درسمو تموم کنم و احتمالا درسمو ترم پاییز امسال تموم می کنم میخواستم بدونم ایا به دلیل طولانی شدن مدت تحصیلم مدرک معادل بهم میدن یا نه؟ممنونم اگه زودتر جواب بدین
پاسخ  : البته مدرك معادل ديگر وجود ندارد و به جاي آن مدرك مصوب ارايه ميشود در مورد شما نيز به دليل طولاني شدن مدرك مصوب تعلق نميگيرد و چنانچه معدل كل بالاي 12 اخذ داشته باشيد مدرك مرسوم به شما اعطا خواهد شد.

341
فرستنده  : واحد نقده - آموزش
سوال  : با سلام و دعاي خير آيا دروس جبراني ميتواند بعنوان پيشنياز دروس ديگر عمل كند ؟
پاسخ  : پيشنياز محسوب نميشوند ولي منطقي آن است كه ابتدا درس جبراني گذرانده شده و سپس درس اصلي اخذ گردد زيرا درس جبراني جهت تقويت بنيه علمي دانشجو براي فراگيري دروس اصلي دانشگاه ارايه ميشود

331
فرستنده  : سعید
سوال  : دانشجویانی که در دوره کاردانی درس تنظیم خانواده را نگذرانده اند .آیا این دانشجویان در دوره کارشناسی ناپیوسته ملزم به گذراندن آن هستند یا خیر .
پاسخ  : بلي حتماَ بعنوان در س اجباري بايد بگذرانند

274
فرستنده  : عظیمی
سوال  :  با سلام و وقت بخير ترم آخر کاردانی کامپیوتر پیوسته هستم آیا میتوانم درس مبانی ساختمان دادها و مباحث ویژه معرفی به استاد بگیرم در ضمن دو واحد عملی دارند ولی قبلا این درسهارا انتخاب واحد کرده بودم ولی نمره قبولی دریافت نکرده ام؟ با تشکر
پاسخ  : چنانچه اين درس را قبلاَ اخذ و نمره قبولي كسب نكرده ايد و در قسمت عملي نمره داريد با تاييد گروه با عنايت به بخشنامه شماره 33180-36 آن درس را بصورت معرفي به استاد اخذ نماييد.

262
فرستنده  : غفاري
سوال  : با سلام و وقت بخير آيا ماده 67 در مورد دوره كارشناسي ارشد نيز قابل اجرا مي باشد؟ اينجانب داراي مدرك كارشناسي ارشد خاك وپي از دانشگاه دولتي هستم. آيا مي توانم در مقطع كارشناسي ارشد گرايش سازه دانشگاه آزاد شركت نموده و بخشي از واحدها را معادل سازي كنم؟ با تشكر
پاسخ  : در دوره كارشناسي ارشد ماده 67 وجود ندارد و اين ماده جهت مقاطع پايين تر از ارشد ميباشد جهت معادلسازي در دوره ارشد از بخشنامه 28907/36 مورخ 23/2/82 استفاده ميشود.

255
فرستنده  : جهرمي
سوال  : با سلام و وقت بخير به اطلاع مي‌رساند اينجانب داراي مدرك كارشناسي دبيرفني عمران از دانشگاه مازندران مي‌باشم كه حدود 154 واحد درسي را گذرانده و نزديك به 90 درصد واحدهاي گذرانده شده اينجانب در مقطع كارشناسي با واحدهاي رشته مهندسي عمران-عمران تطبيق دارد. آيا اينجانب مي‌توانم در مقطع كارشناسي ناپيوسته مهندسي عمران شركت نموده و طبق ماده 67 معادل سازي نموده وبا گذراندن واحدهاي تكميلي موفق به اخذ مدرك مهندسي عمران گردم؟ بعبارتي با داشتن مدرك كارشناسي پيوسته مي‌توان در مقطع كارشناسي ناپيوسته رشته مشابه شركت نمود؟ لازم به ذكر است كه تعداد افرادي كه چنين خواسته‌اي دارند نسبتا زياد است.
پاسخ  : خير- جهت ادامه تحصيل در يك رشته بايستي مدرك پايه مقطع پايين تر ارايه گردد .

248
فرستنده  : مهدی اسدی
سوال  : با سلام .اینجاب دانشجوی کارشناسی ارشد رشته برق_ کنترل هستم و با توجه به اینکه واحد لاهیجان اقدام به استخدام هیئت علمی کرده است می خواستم ببینم که آیا می توانم با این واحد همکاری کنم یا نه ؟ درضمن بنده ساکن لنگرود شهرستان همجوار لاهیجان نیز هستم .متشکرم .
پاسخ  : لطفاً به واحد لاهيجان مراجعه نموده و با معاون آموزشي لاهيجان درخواست راهنمايي نماييد

247
فرستنده  : سعید
سوال  : دانشجویان کارشناسی ارشد ورودی بهمن با توجه به اینکه برای رعایت پیش نیاز مجبور به انتخاب 4 یا 6 واحد درسی در نیمسالهای اول و دوم میشوند و در واحدهای همجوار هم درس ارایه نمی شود شهریه ثابت به صورت کامل پرداخت می نمایند سوال این است که آیا با توجه به سنگین بودن شهریه این دانشجویان امکان دارد که نصف شهریه ثابت برای 4 الی 6 واحد بپردازند . با تشکر
پاسخ  : خير

244
فرستنده  : معين زاده - واحد نقده
سوال  : براي كاركناني كه 10سال سابقه حق التدريسي و چندين سال مسئوليت در قالب معاونت آموزشي واحد دارند اگر براي هيات علمي درخواست بدهند چه تسهيلاتي در نظر گرفته شده است ( از نظر سن و سابقه بيمه). با توجه به اينكه كارهاي اجرايي مانع از ادامه تحصيل شده و مدير اكثريت وقت خود را صرف امورات اداري ميكند. لطفا راهنمايي فرماييد.
پاسخ  : تسهيلاتي در اين زمينه پيش بيني نگرديده است

242
فرستنده  : محمد تقی رمضانی
سوال  : با سلام و احترام اینجانب محمد تقی رمضانی دارای مدرک فوق لیسانس مهندسی کشتی سازی از دانشگاه صنعتی امیر کبیر می باشم.آیا می توانم با دانشگاه آزاد همکاری (آموزشی و یا غیره) نمایم؟ لطف راهنمایی فرمایید.
پاسخ  : بلي- بر طبق ضوابط با مراجعه به بكي از واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي كه رشته مرتبط را داشته باشد و ارايه درخواست كتبي موضوع قابل بررسي است

238
فرستنده  : mohsen arefi
سوال  : lotfan be man beguid shahriye pezeshki daneshgah azad cheghadr ast?
پاسخ  : با مراجعه و يا تماس با واحد علوم پزشكي دانشگاه آزاد اسلامي ميتوانيد در اين زمينه اطلاع لازم را كسب نماييد آدرس و تلف وادحدها در بخش " واحدهاي دانشگاه " سايت موجود ميباشد.

234
فرستنده  : رضا غياثی
سوال  : مديريت محترم دفتر مطالعات و برنامه ريزی آموزشی با سلام با احترام به استحضار می رساند اين واحد دانشگاهی به تازگی سرفصل دوره کاردانی ناپيوسته جهانگردی را از وزارت علوم دريافت نمودم (مصوب 16/10/85) ولی سرفصل مذکور را از طريق دانشگاه آزاد اسلامی دريافت ننموده ام. آيا سرفصل مذکور را اجرا نمايم؟ با تشکر رضا غياثی معاون آموزشی واحد تهران شرق
پاسخ  : در دانشگاه آزاد اسلامي واحد هاي دانشگاه تنها مجاز به اجراي سرفصل هايي هستند كه از طرف معاوت آموزشي ابلغ ميگردد و شما نيز جهت استفاده از اين سرفصل مراتي را مكتوب به همراه سرفصل مزبور ارسال نماييد تا پس از بررسي نتيجه ابلاغ گردد

233
فرستنده  : مجيد
سوال  : با سلام ميخواستم ببينم آيا هنوز اين قانون وجود دارد كه اگر امتحاني را غيبت كني آن درس حذف ميشود
پاسخ  : بلي - جهت اطلاع ماده 35 آئين نامه آموزشي رامطالعه نمائيد.

221
فرستنده  : کیوان راستی
سوال  : با سلام من دانشجویی کارشناسی پیوسته کامپیوتر می باشم و قبلا دانشجوی کاردانی ناپیوسته کامپیوتر بوده ام ودرس کار آموزی وپروژه را در دوره کاردانی گذرانده ام آیا درس فوق در دوره کارشناس نیازی به اخذ مجدد دارد یا خیر و اینکه درس فوق معادل می شود. با تشکر از شما
پاسخ  : دروس پروژه و كارآموزي قابل معادلسازي نمي باشد و در هردوره تحصيلي بايستي دروس فوق را مجدد بگذراند.